nakličovací miska se semínky SENSE

Ve slevě produkt Tescoma nakličovací miska se semínky SENSE od oblíbené značky se zárukou kvality Tescoma jednoduše můžete najít nyní za rozumné peníze. Právě nyní za bezkonkurenční cenu 279 Kč. EAN: 8595028453775
Tescoma nakličovací miska se semínky SENSE
Značka: Tescoma
279 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost

Popis produktu

Klíč(ky) ke zdraví

Zdraví prospěšné rostlinné klíčky bohaté na vitamíny a cenné nutriční látky si s nakličovací miskou a semínky SENSE můžete vypěstovat snadno a rychle i doma.

Dvoudílná miska a 50 gramů klíčivého mixu BIO semínek pro pěstování klíčků potěší hlavně milovníky zdravé výživy, ale nejen je!

 

 

Pěstírna klíčků pro všechny

 

Souprava je samozřejmě určena také všem těm, kteří si chtějí zpestřit své zaběhlé stravovací návyky o křupavé klíčky. Že nevíte, jak s nimi naložit? Velmi jednoduše – klíčky lze konzumovat přímo, lze jimi ozvláštnit různé saláty a neměly by chybět při přípravě exotické kuchyně…

Spodní transparentní nádoba slouží jako zásobník vody a horní perforovaná zelená miska je určena pro klíčení semínek. Oba díly můžete mýt v myčce nádobí

 

Semínka na klíčení

 

Semínka pro rychlé klíčení jsou dodávána ve složení: alfaalfa, hořčice žlutá a pískavice řecké seno.

Alfalfa neboli vojtěška je známa svým vysokým obsahem vitamínu A, E, D, K a B6. Mimo to obsahuje celou řadu minerálních látek (draslík, fosfor, železo) a chlorofyl, který má dezinfekční a antiseptický efekt.
Zelené výhonky žluté hořčice, které se mohou sklízet po celý rok, mají o něco ostřejší chuť než ředkvička a jsou bohaté na vitamíny a minerály. Výhonky dosáhnou délky několika centimetrů během pár dnů.
Z klíčních rostlin pískavice řecké seno lze připravovat i v zimě lahodný a osvěžující salát, podobně jako z mladých rostlin řeřichy nebo hořčice. Pískavice obsahuje velké množství hodnotných bílkovin a oleje. Přítomno je také malé množství silice, lecitin, hořčiny, flavonoidy, niacin a stopové prvky. Důležitá je přítomnost metylbetainu kyseliny nikotinové a jejího amidu — vitamínu PP. Povzbuzuje trávení, ulevuje při kašli, nadýmání a při průjmech a mírně snižuje hladinu krevního cukru.

 

 

Semínka se rozprostřou po ploše misky, vloží do spodní misky naplněné vodou, během tří dnů vyklíčí a jsou připraveny pro použití v kuchyni.

Podrobný návod k pěstování klíčků je samozřejmě také součástí balení.